Головна » Статті » Актуально

Краса починається не із кабінетів чиновників

Про розвиток освітніх закладів в нашій державі, про здобуття знань і професії можна говорити багато. За Конституцією України, кожен її громадянин має право на освіту, причому середня освіта вважається безкоштовною. Але чи це так?

Для здобуття середньої освіти в державі створена достатня кількість шкіл, дошкільних установ. Перш ніж піти в школу значна частина маленьких громадян відвідують дитячі садки, в яких перебування дітей не є безплатним, оскільки батьки оплачують не тільки за харчування, а й мусять подбати, щоб приміщення, в яких займаються діти, спальні, були чистими.

Подібна ситуація є і в школах так як внутрішні ремонти класів здійснюють також за рахунок батьків. Як в садочках, так і в школах педагоги намагаються привити дітям якнайкращі естетичні смаки, виховати почуття прекрасного. Але чи буде результат, якщо зовнішній вигляд шкіл і садків не вабить око? Чи повірять діти розповідям вчителів, вихователів про красиве, якщо вони бачать навколо протилежне? В будь-якому населеному пункті дитячі установи таки повинні мати привабливий вигляд, адже в них навчаються і виховуються майбутні будівничі нашої держави, яку і ми, і вони хочуть бачити і багатою, і красивою. Та байдужість влади, починаючи з верхів, руйнує будь-яке виховання, в тому числі і естетичне.  Завідуючі дитячих садків, директори шкіл замість того, щоб удосконалювати навчально-виховний процес, мусять займатися господарською діяльністю, «вибивати» кошти, щоб хоч трохи підлатати будівлі (деякі з яких можна назвати «трущобами»). Проблеми шкіл, садків повинні бути проблемами, в першу чергу, влади, а також і міської громади, яка повинна впливати на владу, заставити її вирішувати їх.

Всі ми дбаємо про свої помешкання, робимо все можливе і неможливе, щоб нам і нашим дітям було комфортно та приємно. Але наші діти по 6-9 годин на день перебувають в школах та садочках. Тому влада і керована нею місцева громада повинні подбати про красу цих установ. Це нас усіх батьківський обов’язок! І влада, різні її гілки і місцевого, і районного, і обласного рівнів нехай не перевіряють готовність до початку нового навчального року, а всіляко допомагає, щоб така готовність була, щоб кожна дитина побачила те прекрасне, про яке вона чує з уст дорослих! Коли слова-обіцянки будуть підкріплені і справами, тоді можна сподіватися, що наші діти виростуть чесними, справедливими, а головне – небайдужими!

 

Ірина Поточанська

 

 

Категорія: Актуально | Додав: Admin (19.01.2010)
Переглядів: 352 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]