Головна » Статті » Наприкінці

Куточок равчанина - 4

¨ Після повернення в Раву-Руську польської шляхти і католицького духовенства, жителі міста і навколишніх сіл в жовтні 1648 року напали на костел, що був одним з опорних пунктів католицизму на західноукраїнських землях, і зруйнували його. Одночасно повстанцями були зруйновані замки в селі Наріль та біля села Потелич.

¨ Рава-Руська була центром важливих міжнародних подій XVII – XVIII століть. У 1698 році тут відбувалась зустріч російського царя Петра І, що повертався з Відня, та польського короля Августа ІІ, який йшов на чолі військ проти турецького султана. Протягом трьох днів йшли переговори. 3 серпня 1698 року монархи домовились про спільні дії проти шведів.

¨ У 1704 році у Раві-Руській зустрічалися шведський король Карл ХІІ з королем Речі Посполитої Станіславом Лещинським. Королі погодили свої плани у боротьбі проти російського царя Петра І. Проте цим планам не судилося здійснитися. У 1706 році відбувалися переговори між Лещинським та Августом ІІ.

¨ Рава-Руська на початку XVIII століття була спільною власністю трьох шляхетських родин: Глоговських, Суходольських та Богушів. Соціально-економічне і політичне становище населення міста було важким. Посилюється кріпосницький гніт, який тісно переплітається з національним і релігійним. Це викликало опір з боку українського населення. В кінці XVII – на початку XVIII століть у містах Белзького воєводства почали засновувати при церквах релігійні братства, метою яких була боротьба проти наступу католицизму. Таке братство в 1707 році виникло і в Раві-Руській.

¨ Після першого розпаду Польщі, що стався в 1772 році, західноукраїнські землі, в тому числі і місто Рава-Руська, потрапили під владу австрійських загарбників. Проте місто і надалі залишалось в руках польської шляхти. У кінці XVIII століття ним володів шляхтич Глоговський, а в 1808 році – шляхтич Станіслав Яблонський, з 1828 року – Людвіг та Юзеф Яблонські.

 

Категорія: Наприкінці | Додав: Admin (12.12.2009)
Переглядів: 374 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]