Головна » Статті » Наприкінці

Куточок равчанина - 5

¨ Значне пожвавлення в розвитку міста спостерігається у зв’язку з будівництвом залізничних шляхів Сокаль – Ярослав та Львів – Белзець, що були прокладені через Раву-Руську і відкриті 23 листопада 1887 року. Рава-Руська стала залізничним вузлом.

¨ Спорудження залізничної станції сприяло як подальшому розвитку торгівлі, так і розвитку ремесла на залізниці було побудоване депо і ряд  слюсарних майстерень. Одночасно зростала і кількість населення міста. В 1900 році тут вже налічувалось 920 дворів та 9006 чоловік населення, з яких українців було тільки 1435 осіб, що свідчило про настирливу полонізацію і ополячування населення.

¨ Відбувається подальша диференціація населення. Так, в 1900 році кількість слуг і челядників, які працювали у багатих торговців і ремісників, доходила до 300 чоловік.

¨ Панівні класи тодішнього суспільства позбавили робітників політичних прав, не проявляючи жодної турботи про поліпшення побутових умов та піднесення культури людей. Зовсім не приділяли уваги охороні здоров’я жителів міста. Тут в 1880 році була відкрита перша 4-класна чоловіча школа, навчання в якій проводилось німецькою та польською мовами. Доросле населення й надалі залишалось майже виключно неписьменним. На 1000 чоловік населення повіту, в тому числі і в Раві-Руській, уміло читати і писати 77 осіб, з яких 37 – жінки.

 

Категорія: Наприкінці | Додав: Admin (19.01.2010)
Переглядів: 654 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]