Головна » Статті » Наприкінці

Куточок равчанина - 9

¨ Після встановлення радянської влади місто почало інтенсивно відбудовуватися. Став до ладу спиртовоконсервний завод, шпалопросочувальний завод, промкомбінат та інші підприємства. У місті було налагоджено демонстрування кінофільмів, відкрито бібліотеку, налагоджено телефонний зв’язок з обласним центром та навколишніми районами.

¨ В 1940 році в місті посаджено дерев значно більше ніж за останні 7 років. В центрі міста закладено новий парк культури. На благоустрій міста в 1940 році виділено 801500 карбованців, на освіту – 659000 карбованців. Майже всі діти дошкільного віку були охоплені навчанням. У місті була відкрита вечірня школа для дорослих, налагоджено медичне обслуговування населення. На охорону здоров’я жителів міста в 1940 р. було виділено 400000 карбованців з державного бюджету. На протязі 1940-41 рр. громадяни міста виходили на суботники для спорудження укріп району Рави-Руської. Варто зазначити, що ці укріплення відіграли значну роль в роки Великої Вітчизняної війни. Досить нагадати, що на протязі чотирьох днів німецько-фашистські загарбники вели жорстокі бої навколо міста і лише на п’ятий день війни фашистам вдалось прорвати оборону і тимчасово захопити місто 26 червня 1941 року.

¨ 22 червня 1941 року мирне життя жителів Рави-Руської перервав напад фашистської Німеччини на Радянський Союз. Місто Рава-Руська одним з перших зазнало збройного нападу фашистів. Жителі міста разом з прикордонниками стали на захист країни.

¨ Німецьке командування планувало захопити місто 22 червня, через дві години після нападу на СРСР. Проте їхні плани не втілились в життя.

¨ З 22 по 26 червня 1941 року йшли кровопролитні бої на підступах у Рава-Руську. Фашисти не змогли швидко зламати стійкість воїнів 41-ї стрілкової дивізії (командир – генерал-майор Г. М. Мікушев), разом з якими боролися бійці 91-го прикордонного загону, очолюваного майором Я. Д. Малим, і підрозділами укріпрайону, яким командував Ф. С. Сисоєв.

¨ З першими вистрілами на кордоні прикордонники застави, яку очолював Ф. В. Морін, вступили в бій з фашистами. До 8-ї години ранку гітлерівці п’ять разів намагались зломити опір прикордонників. Переконавшись в тому, що це їм не під силу вони викликали танки. Прикордонники почали підходити. Прикривати відхід було наказано відділенню сержанта Корочкіна. Але відійти прикордонники не встигли. Тоді Морін повів 8 прикордонників у рукопашний бій. Всі вони загинули.

 

Категорія: Наприкінці | Додав: Admin (11.09.2010)
Переглядів: 642 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]