Головна » Статті » Інше

Магерівському філіалу Рава-Руської ДМШ - 20!

Рава-Руська дитяча музична школа впевнено та гордо тримає пальму першості серед усіх навчальних закладів міста та навколишніх населених пунктів. Викладацький колектив, який тут зібрався, доречніше б було назвати не педагогічним, а творчим. Адже саме творчість та відданість своїй роботі продукує ті високі результати, які посідають учні місцевої «академії мистецтв» на усіх, без винятку, конкурсах за їхньої участі.

Два роки тому Рава-Руська ДМШ відсвяткувала свій 30-річний ювілей. А цього року 20 років свого існування святкує Магерівська філія школи, яка вдало доповнює успіхи дитячої музичної школи.

Від часу створення у 1990 році, з ініціативи директора Магерівської середньої школи п. Валентини Копини, філія досягла чималих успіхів, дуже часто якими не можуть похвалитися інші культурні заклади освіти. Варто зауважити, що школа демонструє стабільний розвиток у всіх напрямках своєї діяльності. І це є результатом самовіддачі як викладачів, так і бажання навчатися у самих учнів.

Зазирнувши на десяток років назад, ми побачимо, що перший викладацький склад був невеликий і до нього входили Лариси Кожушко, Надія Сковрон та Богдан Кожушко, які і дотепер віддають свої сили та натхнення роботі із дітьми.

Призерами різноманітних конкурсів та олімпіад теоретичного спрямування у різні роки ставали Зоряна Білецька, Наталія Кожушко, Галина Зінчук, Зоряна Мізерник. Їхніми наставниками, які і надалі продовжують викладати на теоретичному відділі, є Б. Кожушко, Н. Корпало, М. Маслюк та Л. Кожушко. Остання, до речі, очолює ще й фортепіанний клас філії. За останні роки його закінчило восьмеро випускників. Цікавою особливістю цього відділу є те, що перший і єдиний випускник-хлопець відділу став і перший випускником відділу загалом. Зараз же ученицями фортепіанного класу є лише дівчата.

Однак якщо фортепіанний клас повністю «окупували» дівчата, то на решти напрямках домінують хлопці.  Так, за останні роки двоє випускників класу гри на гітарі та акордеона, під керівництвом завідувача філії Богдана Кожушка, стали студентами Львівського державного музичного училища ім. Ст. Людкевича, лауреатами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Провесінь» - Андрій Шостак та Богдан Кожушко.

Започаткувала навчання на скрипці у Магерівській філії Рава-Руської ДМШ у 1991 році Ольга Нижник, яка у 2006 році провела лекцію-концерт «Українська пісня лине…»

Майже десять років у Магерівській філії був клас духових інструментів, де діти навчались грі на кларнеті, сопілці, труба та саксофоні. Викладачами цього відділу були Степан Вус, Віктор Маслюк, Орест Дева та Ігор Сковрон.

До речі, приємною тенденцією у роботі філії є активна педагогічна діяльність викладачів у розробці і реалізації низки проектів: лекцій-концертів, звітних концертів, написанні методичних робіт, методичних рекомендаціях. Так, до одних із таких проектів можемо віднести часопис «Клавіатура», яку готує та видає викладач відділу фортепіано Надія Сковрон. Цей часопис є своєрідним літописом філії, оскільки у ньому розповідається про творче життя школи. До речі, учні викладачки Сковрон брали участь у шкільних конкурсах піаністів, лекція-концертах та заходах, що проводилис у Магерівському Народному Домі.

Не відстають викладачі від своїх учнів, і у складі різним творчих колективів, таких як ансамбль «Равське Ретро», народного сімейного ансамблю «Кожушки», сімейного ансамблю «Жайвір», ансамблю скрипалів «Авіста» беруть участь у різних концертах та культурних заходах.

На сьогодні школу закінчило більш як 50 учнів. Неабияким досягненням можна вважати те, що семеро (!) з них продовжили навчання у музичних закладах вищих рівнів акредитації. Це вкотре доводить, що всі здобуті місця на різних конкурсах, олімпіадах, фестивалях не були випадковими а є результатом виваженою та плідної роботи філії, в якій стосунки викладача та учня відбуваються не лише в педагогічному напрямку, а й переходять у творче русло.

Школа живе насиченим та цікавим життям. На підтвердження цього, можемо навести приклади проведення найрізноманітніших заходів, лекції, концертів. Це є дуже важливим чинником у роботі будь-якого культурно-освітнього закладу, оскільки дозволяє учням удосконалювати свою майстерність, привчають їх не боятися сцени та публіки і з невеликим досвідом приступати до підкорення нових висот у мистецтві, яким для Магерівської філії Рава-Руської дитячої музичної школи є музика!

А ми у своєму прагненні до розуміння ідеалу культури повинні брати за взірець саме такі невеликі дитячі музичні заклади, де ще з самого дитинства прививають любов до скрипки, фортепіано, сопілки чи  акордеона….

 

Тарас Левко

 

Категорія: Інше | Додав: Admin (11.09.2010)
Переглядів: 1008 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]