Головна » Статті » На початку

На міській ратуші хочуть відновити годинник!

Чи не єдина із вцілілих ,внаслідок неодноразових пожеж та двох воєн, архітектурна пам’ятки Рави-Руської, мала міська ратуша, найближчим часом може отримати свій, так би мовити, головний елемент, «серце» - годинник. Новим годинником, який повинен бути електронним та підсвічуватися вночі, хочуть замінити уже давно непрацюючий та наполовину без деталей механічний годинник, який до цього часу встановлений на ратуші.

Ініціатором відновлення, а точніше – встановлення нового годинника на міській ратуші виступив міський осередок ВО «Свобода» в особі його голови Миколи Зінька. За його словами, існує ряд причин, від яких до встановлення нового годинника відкладено на невизначений термін: «Спочатку відповідне рішення про встановлення годинника на ратуші повинна прийняти сесія міської ради, після чого можна буде більш конкретно приступати до реалізації цього проекту», - зазначив пан Зінько.

Перший крок для здійснення задуманого вже зроблено: під час різдвяних свят, організований міським осередком вертеп, збирав кошти на годинник. «Нам вдалося зібрати 7200 грн. Люди не відмовляли у допомозі і схвально ставилися до ідеї про відновлення міського годинника» , - сказав Микола Зінько. Наразі це лише приблизно десята частина від необхідних коштів, але, як нам стало відомо, на черговій сесії міської ради також розглядатимуть питання щодо виділення певної кількості коштів із міського бюджету на новий годинник.

За часи незалежності України равчани не пам’ятають, щоб годинник працював. Раніше ним опікувався, лагодив та доглядав один із місцевих майстрів. Після реставрації ратуші у 2007 році було відновлено лише зовнішній вигляд годинника – циферблат. Однак він і надалі знаходиться у неробочому стані.

Ратуша, яка знаходиться у центрі міста по вул. Грушевського, не є ратушею в прямому сенсі слова. Справжня міська ратуша, в якій знаходився весь адміністративний апарат міста, знаходилася на площі Ринок (теперішня Вічева). Після приходу радянської влади та під час Другої світової війни головна ратуша була знищена. Тому зараз неофіційною ратушею вважається так звана «мала ратуша», в якій зараз знаходиться аптека, а в задній частині – спортзал школи №1.

 

Категорія: На початку | Додав: Admin (03.04.2010)
Переглядів: 427 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]