Головна » Статті » Події

Під цифрою “5”. Ювілейний 5-ий мистецький фестиваль та 555-річчя Дня міста одночасно пройдуть у Раві 11-12 липня

Символічним для нашого міста може стати 2010-й рік. Принаймні він має всі підстави для цього, в першу чергу, у культурному плані. Як вже згадувалося у попередніх номерах «Прикордоння», саме цього року виповнюється 555 років з часу першої згадки про місто Раву-Руську. Ще більшої символічності цим трьом п’ятіркам додає і той факт, що цього року у планах провести 5-й фестиваль народної творчості «Галицькі перехрестя». Враховуючи той факт, що ці дві події мають важливе культурне значення, насамперед, для міста, у своїх публікаціях на цю тему ми висловили думку про проведення фестивалю і Дня міста водночас. Таким чином, можна було б суттєво зекономити кошти.

Як повідомив «Прикордоння» депутат Жовквівської районної ради, засновник та організатор фестивалю «Галицькі перехрестя» Василь Долішний, на сесії Рава-Руської міської ради, яка відбулася всередині березня, місцевими депутатами одноголосно була підтримана пропозиції про проведення фестивалю та святкування Дня міста паралельно. Зокрема, на сесії був присутній представник від Кабінету міністрів України, який запевнив, що держава підтримає ініціативу організаторів. «Було запропоновано провести ці святкування 27-28 червня. Однак, зважаючи на те, що на цей час припадає піст, ця дата була відкинута, - говорить Василь Долішний. – Тому фестиваль та День міста будуть відбуватися 11-12 липня».

Як зазначив пан Долішний, роботи щодо створення оргкомітету та концертної програми будуть відбуватися одразу по закінченні Великодніх святкувань. «Враховуючи те, що фестиваль «Галицькі перехрестя» цього року відзначатиме свій ювілей, хотілося б, щоб розголос про його проведення був широким. Так, у ході підготовки фестивалю нами буде розгорнуто широку інформаційну кампанію, яка передбачатиме розміщення інформації про фестивалю у пресі, радіо та інтернеті».

Головними ж  проблемами залишається залучення коштів. «У міській раді пообіцяли, що після прийняття бюджету буде виділено певну суму грошей на святкування. Решту ж, ми сподіваємось, буде виділено із районного, обласного та державного бюджетів. Однак вже є зрозумілим, що як і в попередні роки доведеться шукати гроші у меценатів та спонсорів, - зауважив Василь Долішний. – Також при підготовці святкувань було б непогано зайнятися реконструкцією вулиць та доріг. Однак, зрозуміло, що це буде зробити доволі важко».

Залишається надіятись, що усе заплановане у проведенні «Галицьких перехресть» та Дня міста буде реалізоване, а 2010-й рік стане роком Рави. Для цього равчанам і владі міста потрібно вже зараз готуватися до цих святкувань. Потрібно працювати на благо міста, приводити його до порядку, робити його яскравим та привабливим. Хтозна, можливо, вдале проведення фестивалю та Дня міста відкриє для Рави нові перспективи у розвитку культури, популяризує місто та нарешті дасть поштовх для відродження міста загалом.

 

Андрій Бучко

 

Категорія: Події | Додав: Admin (21.07.2010)
Переглядів: 309 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]