Головна » Статті » Події

“Спирт-” та “шпалозавод” потрапили до рейтингу найбільших забруднювачів довкілля Львівщини

До низки болючих проблем, які з кожним днем все більше і більше заважають нормальному життю равчан, таких як жахливий стан доріг, сміття на вулицях, забудова паркових зон, додалася ще одна не менш важлива. Цього разу вона полягає у проблемі чистого навколишнього середовища.

Як відомо, на території і найближчих околицях міста знаходяться декілька промислових об’єктів. Ними є маслозавод, спиртзавод та шпалопросочувальний завод. Проте мало хто знає, що останні два підприємства наносять неабиякої шкоди екології міста і відповідно впливають на стан здоров'я равчан.

Уже декілька років як Рава-Руська потопає у смердючій бразі, яка огортає своїм запахом усе місто. Особливо відчутно це навесні, коли починається потепління, а також влітку та після дощів. Дивно, що за ці роки не відбулося ніяких публічних акцій, мітингів та звернень відносно цієї вкрай неприємної ситуації. Схоже, що ніхто і не звертає уваги на те, як «приємно» вдихнути на повні груди «чистого» равського повітря. А от нещодавно на цю проблему таки звернули увагу… щоправда у контексті області загалом. «Рава-Руський спиртзавод» та «Рава-Руський шпалопросочувальний завод» потрапили до рейтингу найбільших забруднювачів довкілля Львівщини.

За повідомленням Zaxid.net, Державне управління охорони зовнішнього навколишнього середовища у Львівській області провело екологічний рейтинг підприємств-забруднювачів навколишнього середовища. Із 46 підприємств Львівщини майже половина, 22, увійшло до так званого «чорного списку». В число таких підприємств потрапив «Рава-Руський спиртовий завод».

«Рава-Руський спирзавод» потрапив до так званої «чорної» категорії пілотного проекту «Екологічний рейтинг підприємств – основних забруднювачів Львівщини», яка, до речі, характеризується тим, що до неї увійшли найбільші забруднювачі довкілля. Цікавим є те, що серед усіх підприємств, які потрапили до цієї категорії, лише  «Рава-Руський спиртзавод» та  АТВТ "Галичфарм"/ARTERIUM інформації не  надали, а були внесені до «чорного» списку за даними ДЕІ у Львівській області.

Ще одне місцеве підприємство, «Рава-Руський шпалопросочувальний завод», увійшло до екологічного рейтингу. Щоправда, равська «шпальня», разом з іншими дев’ятьма підприємствами,  потрапила не до «чорної», а до «червоної» категорії.

А от до найчистішої, «зеленої» категорії потрапила «Львівська пивоварня» та «Львівтрансгаз».

Слід звернути увагу на те, що після міста Львова, яке налічує понад 700 тисяч мешканців, Рава-Руська зі своїми вісьмома тисячами жителів, у цьому рейтингу була представлена найбільшою кількістю підприємств-забруднювачів довкілля. А якщо звернути увагу ще й на той факт, що вже третій рік точаться розмови щодо будівництва у місті «полігону з переробки твердих побутових відходів», то можемо лише уявити, на якому місті буде Рава-Руська у рейтингу, до прикладу, найбільш екологічно забруднених міст Львівщини.

Захар Негода

 

Категорія: Події | Додав: Admin (21.07.2010)
Переглядів: 567 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]