Головна » Статті » Актуально

Сніг і місто

Кожного року, починаючи десь з кінця травня, комунальні служби розпочинають підготовку до роботи у зимовий період. Щоправда, важко позбутися враження, що ці підготовчі роботи зводяться в основному до балачок у затишних кабінетах. Матеріальні ресурси та технічні засоби  існують лише у віртуальному вигляді, а кошти, що на них виділяються, кудись безслідно зникають. І як результат, вже після першої зимової негоди чимало людей стають пацієнтами травматологічних відділень і клієнтами авторемонтних фірм. Теплі і майже безсніжні зими кількох останніх років дещо рятували ситуацію. Але й тоді перший ліпший снігопад на кілька днів паралізовував місто. Цьогорічна ж зима не тільки спростувала синоптичні прогнози про глобальне потепління, але й продемонструвала повну неготовність міських служб до роботи взимку. Сніг, який випав наприкінці січня, як завжди став несподіванкою для комунальників і справжнім лихом для мешканців міста. Міські дороги перетворилися на полігон для екстремального водіння. Водіям доводилося демонструвати чудеса водійської майстерності щоб проїхати через мерзлі снігові брили і зберегти неушкодженими свої авто.  У ще гіршому становищі опинилися пішоходи. Адже багатьма вулицями можна пройти тільки по вузькому слідові автомобільних коліс, що створює небезпеку для життя людей і великі незручності для водіїв. Можна зрозуміти обурення автовласників, які сплачують чималий транспортний податок, усі кошти від якого, відповідно до Закону, мають направлятися на утримання доріг.

Що вже говорити про вулиці, які розташовані подалі від центру, якщо в перші дні після снігопаду пройти через Вічеву площу було не легше ніж через засніжене сільське пасовище. Але не будемо ображати селян. Місця для випасу своїх корів вони утримують у більш пристойному стані ніж той, у якому зараз знаходиться центральна міська площа.

Навіть напередодні виборів дороги не були розчищені. Навіть ті, що примикають безпосередньо до виборчих дільниць. Понад 2000 людей, які прийшли проголосувати у приміщення лісгоспу, вимушені були стрягнути у сніговій «каші» на вулицях Шевченка і Володимира Великого. А серед них було немало літніх людей! На моїх очах старша жінка, даючи дорогу автомобілю, відчайдушно намагалася втримати рівновагу, опираючись на свій ціпок. Але ціпок зіскочив зі слизької поверхні льодяної брили і бідолашна впала мало не під колеса. На щастя, на цей раз все обійшлося без важких наслідків. Добратися до інших виборчих дільниць міста було не менш проблематично. Нічого подібного не було, мабуть, з часів матінки-Австрії і її імператора Франца Йосифа, коли напередодні виборів до Галицького сейму чи Віденського рейхстагу тротуари «поцувалися» до блиску. Жодна наступна окупаційна влада, ні польська, ні комуністична не дозволяла собі такої демонстративної зневаги до своїх виборців.

Зовсім скоро прийде весна. Вона принесе нові проблеми для міста. Адже сніг почне танути і, при відсутності систем водовідведення, наші вулиці перетворяться у суцільну велику калюжу. Талі води змиють частину дорожнього полотна, особливо, якщо врахувати якість так званого «ямкового ремонту», і водії знову будуть мордуватися, марно намагаючись обминути безконечні вибоїни на міському бездоріжжі. Але весна принесе і нові надії. 30 травня снігу точно не буде і ніщо не завадить людям прийти до виборчих дільниць. Необхідно тільки пам’ятати, що, роблячи відмітку у своєму бюлетені, ми будемо обирати не Президента, від якого зараз мало що залежить, і не Верховну Раду. Ми будемо обирати тих, хто буде розпоряджатися нашою землею, від кого залежить стан наших парків, доріг, дитячих садків. І тому дуже важливо знову не помилитися. Щоб не відчувати сорому за свій вибір і, як наслідок, за своє місто.

Зовсім скоро депутати зберуться на свою прощальну сесію. Цікаво, чи вистачить у них мужності і совісті вибачитися перед громадою міста за свою 4-річну «діяльність»?

 

Сергій Максимів

 

Категорія: Актуально | Додав: Admin (03.04.2010)
Переглядів: 397 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]