Головна » Статті » На початку

Те, що поляки “списують”, нам ще знадобиться

Нещодавно для рава-руських пожежників сталася приємна подія. Від своїх польських колег вони отримали подарунок – пожежний автомобіль. Урочиста передача пожежного автомобіля відбулася 16 липня на території пожежної частини. З цього приводу ми вирішили поспілкуватися із начальником пожежної частини у м. Раві-Руській Іваном Гембальським.

- На яких умовах було отримано автомобіль і чи варто очікувати подібної співпраці між українськими та польськими пожежниками у майбутньому?

- Співпраця із колегами з міста Томашова відбувається доволі часто. Двічі на рік ми їздимо одне до другого в гості, маємо змогу оглянути умови праці, а також беремо участь у навчаннях. Саме на одному із таких навчань обидві сторони домовилися щодо пожежного автомобіля, який поляки списали і хотіли продати. Єдиною перешкодою могло стати його розмитнення, але це питання було вирішено на рівні керівництва. Цей автомобіль ми отримали як гуманітарну допомогу.

- Назвіть основні характеристики автомобіля: його стан, переваги у порівнянні із автомобілями, які до цього були і є у частині.

- Подарований автомобіль є 1980 року випуску. Він 2 роки стояв на резерві і був поставлений у бойовий розрахунок. Технічний стан я би назвав середнім, адже машину необхідно дещо переробити, відповідно до особливостей нашої роботи. Перевагою можна назвати наявність дизельного мотора, що дасть змогу економити на паливі, так як дизельне паливо є дешевшим від бензину. Потужність насосів та подача води є такою ж, як і у наших ЗІЛів.

- Як плануєте використовувати подарунок? За рахунок списання одного із старих автомобілів?

- Враховуючи те, що район виїзду з Рави-Руської є досить великим, ми хочемо зробити у селі Річки  місцеву пожежну охорону і передати цей автомобіль їм. Однак на даний час це зробити неможливо так як згідно розпорядження РДА, у зв’язку з фінансово-економічною кризою, заборонено створення будь-яких нових одиниць.

Хоча подарунок і не є новим, а польські пожежники мають у своєму розпорядженні нові автомобілі і умови для служби у них як завжди кращі, в умовах кризи, коли на оновлення автопарку за рахунок державних коштів можна і не говорити, подарований автомобіль все ж дозволить ще оперативніше реагувати на надзвичайні ситуації. Проте хотілося б, щоб б надзвичайні виїзди він робив якомога рідше.

 

 

Категорія: На початку | Додав: Admin (11.10.2009)
Переглядів: 405 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]