Головна » Статті » Актуально

Вибори після виборів

Президентська виборча кампанія в Україні у самому розпалі. Кандидати на найвищу державну посаду знову бомбують виборців дебілкуватими рекламними роликами і примітивними слоганами з безчисленних бігбордів. Паралельно, щедро поливають один одного брудом, звинувачують у кримінальних злочинах, моральній деградації тощо. Іноді складається враження, що комуністичні верховоди з нашого недавнього минулого – це просто дрібні хулігани у порівнянні з тими, хто сьогодні називає себе українською «елітою».

Характерною особливістю нинішньою виборчої кампанії є те, що більшість людей майже не реагують на її перебіг. Вони працюють, вчаться, виховують дітей. Політичні телешоу, як і їх учасники, викликають відчуття відрази. Для багатьох нарешті прийшло усвідомлення того, що їхнє життя залежить, в першу чергу, від них самих, а не від того, хто стане Президентом. Звичайно, віра у «доброго царя», який у одних щось забере, а іншим віддасть, при якому можна безбідно жити, не докладаючи при цьому жодних зусиль, ще присутня у деяких маргінальних суспільних групах. Але безсумнівним позитивом останніх п’яти років є те, що відсоток таких людей значно зменшився, та й знаходяться вони, як правило, у тому середовищі, у якому вважають, що матеріальні блага можуть створюватися не важкою працею, а лежанням на дивані чи безконечними теревенями.

Як на мене, то для людей, яких представники «псевдоеліти» зневажливо називають «маленькими українцями», набагато важливіше значення мають вибори місцевої влади, які відбудуться орієнтовно у травні наступного року. Адже не від Президента і не від уряду залежить те, як вивозиться сміття з наших вулиць, ремонтуються дороги у місті, подається вода до осель його мешканців, у якому стані наші парки та сквери. Вирішення цих та багатьох інших питань знаходиться у винятковій компетенції саме місцевої влади.  Тому міська громада в цілому і кожен житель міста зокрема повинні бути максимально відповідальними у своєму виборі. Потрібно розуміти, що віддаючи свій голос за пакет безкоштовної гречки чи за не менш дармову юридичну консультацію, ми можемо на 5 років позбавити себе можливості жити у нормальному місті. Існує велика ймовірність збереження нинішньої безглуздої виборчої системи, тому потрібно пам’ятати, до якого плачевного результату привело голосування за партійні бренди у 2006 році, і ретельно вивчати виборчі списки.

Можна не сумніватися, що незабаром ми знову побачимо вже знайомі обличчя, якими у 2006 році були обвішані усі паркани та електричні стовпи міста, знову почуємо їх пустопородні обіцянки. Цікаво, що окремі з них, програвши минулі вибори і маючи чималі можливості, нічого не зробили для міста за останні 4 роки,  а дехто навіть встиг урвати для себе непоганий шматок міської землі. Чи, можливо, влада розглядається ними не як можливість служіння людям, а як інструмент ще більшого самозбагачення? Запитання, звичайно, риторичне.

 

Сергій Максимів

 

 

 

Категорія: Актуально | Додав: Admin (19.01.2010)
Переглядів: 339 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]