Головна » Статті » Обличчя

Вона зробила Раву-Руську квітучим містом

Нещодавно стало відомо, що незадовго після виборів Президента України, на нас чекають ще одні — вибори до місцевих рад. Найбільш реальною датою їх проведення наразі залишаться 30 травня 2010 року. Тож ще залишається доволі часу аби, так би мовити, не під тиском агітаційної реклами, з холодним розумом обдумати політичну ситуацію «на місцях», яка після виборів 2006 року стала вкрай незадовільною. У такому становищі думка колишніх представників влади, які уже давно знаходяться поза політикою, в деякій мірі, допоможе пролити світло на те, як повинна відбуватися організація влади на місцевому рівні. З цього приводу ми вирішили поспілкуватися із головою Рава-Руської міської ради у 1984 – 1992 рр. Раїсою Іванівною Новгородською — людиною, яка у радянські часи за свою роботу була відзначена багатьма нагородами. Саме їй равчани можуть завдячувати упорядкуванням міської Алеї Дружби, будівництву стадіону «Локомотив», міської площі, скверу в центрі міста, шахового майданчика, пам’ятника Б.Хмельницькому,  відкриттю парку «Есперанто», приведенню до ладу малого стадіону. У багатьох равчан її головування асоціюється саме із озелененням та квітковими насадженнями. На жаль, теперішня ситуація із міськими парками перетворила нанівець роботу відданої равчанки, для якої місто було не просто робою, а, насамперед, улюбленою справою!

 

- Раїсо Іванівно, говорячи про проведення у наступному році виборів до місцевих рад, як Ви думаєте, чи варто продовжувати термін повноважень місцевої влади ще на рік, чи варто залишити чотирічний термін?

- Мабуть, все таки варто залишити той термін, який на сьогодні передбачений – 4 роки. Думаю, продовжувати термін ще на рік не є настільки важливим, оскільки і чотирьох років для здійснення передвиборчих обіцянок мало б бути достатньо. Але якщо ні, то, на мій погляд, нічого страшного не було б, якби і місцеві ради, так як і парламент, працювали 5 років.

- Як, на Вашу думку, повинні відбуватися вибори до місцевих рад: за відкритими чи за закритими списками?

- Я думаю, що кожен виборець повинен знати свого депутата, щоб при потребі міг звернутися до нього, вирішити ту чи іншу проблему. Теперішня система виборів як до місцевих рад, так і до Верховної Ради, на мій погляд, не є ефективною, оскільки виключає можливість знання виборцями депутатів тієї політичної сили, за яку вони голосували. Не в кожному ж селі чи містечку виборець є членом якоїсь політичної партії. Потрібно, щоб кожен депутат кільканадцять разів зустрівся із своїми безпосередніми виборцями, поцікавився їхніми проблемами, намагався їх вирішити.

- Як Ви, як колишній очільник міста, оцінюєте стан речей у Раві-Руській?

- Я дивуюся тому, що зараз твориться у місті! Це стосується як благоустрою, так і розпродажу землі. Озеленення не відбувається, на місці парків та сквериків будують різноманітні незрозумілі будівлі! Я не можу про це спокійно говорити. Пригадую, як я колись впорядковувала клумби на міській площі, садила квіти. Що там зараз росте?

А кінотеатр? Чому майже 10 тисяч жителів міста, дітей залишили без можливості дивитися нові фільми на великому екрані? Там же, у фойє, була виставка картин равських художників: Скорупського, Кудрик, Василюка, Маможинського та ін.

Тепер ми відкрили «вікно в Європу». Як же ми його відкрили? Ми, навпаки, закрилися від неї. За кордоном, в сусідній Польщі, наприклад, люди дбають про своє місто, про чистоту, про те, щоб було гарно, місто мале естетичний вигляд. До речі, краса міста залежить не лише від влади, а, в першу чергу, від людей. У нас, на жаль, це не прийнято. Чисто не там, де часто прибирають, а там, де не смітять.

- Які риси повинні бути властиві міському голові?

- Перш за все, він повинен підібрати собі хорошу команду: відповідальних людей, які переймаються життям своїх громадян і містом в цілому. Він має бути терпеливим до відвідувачів, вислуховувати їх, щось порадити, допомогти. А що маємо зараз? Ставлення до людей повинне бути відповідне для людини такої посади.

Без сумніву, міський голова повинен знати закони, дотримуватися їх. Він має бути ерудованим, культурним, вихованим. Повинен переживати за кожного громадянина і за місто в цілому.

- Ви згадали законодавство. Як вважаєте, проблема у неефективності місцевої влади полягає у недосконалому законодавстві чи у тому, що його не дотримуються?

- Думаю у тому, що законодавства не дотримуються. Я не кажу, що воно є ідеальним. Однак той факт, що воно є, робить його необхідним. Нам зараз вистачає законів, їх є достатньо, щоб навести лад в будь-якому населеному пункті. Потрібні лише бажання і активна праця.

- Щоб Ви зробили, якби знову були головою міста?

- (Сміється). Перш за все, мабуть, зібрала б загальноміські збори громадян. Розповіла б, які завдання перед нами стоять, що у наших силах зробити і що ми не можемо вирішити, а також що вимагається від громадян.

Взагалі, в нашому місті хороші, мудрі люди, які розуміють, з якими цікаво працювати, знаходити спільну мову, вирішувати нагальні питання. Треба любити і гордитися нашою Равою! А взагалі, Рава цвіла б і все це зробили б ми, жителі цього чудового міста!

 

Категорія: Обличчя | Додав: Admin (12.12.2009)
Переглядів: 875 | Рейтинг: 4.5/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]