Головна » Статті » Обличчя

В.Шандра: "Борги перед підприємством складають 440 тис. грн."

Одним із ключових питань, які турбують на сьогодні равчан, є питання, пов’язані із діяльністю комунального підприємства «Рава-Руське будинкоуправління №2». У квітні цього року це підприємство отримало нового начальника. Ним став Віктор Ярославович Шандра, який погодився розповісти про діяльність очолюваної ним установи та відповісти на декілька наших запитань.

- Вікторе Ярославовичу, розкажіть, будь ласка, що входить до обов’язків Рава-Руського будинкоуправління?

- Більшість наших громадян не знає, що собою являє будинкоуправління і чим воно займається. Тому, до певної міри, це і створює проблеми равчанам, оскільки вони не завжди знають, куди слід звертатися.

Наше підприємство поєднує у собі три великі функції. Окрім основної, житлово-комунальної, ми відповідаємо та здійснюємо функції щодо забезпечення міста водою та водовідведення, а також займаємося благоустроєм міста.

У великих містах цими питаннями займаються окремі структури, такі як ЖКГ (житлово-комунальне господарство) чи водоканал. Ми ж, у свою чергу, змушені у одному нашому підприємстві поєднувати усі ці обов’язки.

- Чи існують проблеми, які перешкоджають роботі будинкоуправління?

- Насправді, існують. Станом на жовтень 2009 року, борг населення та підприємств перед будинкоуправління становить 440 тис. грн.! Тому, говорити про те, що ми можемо повністю і своєчасно виконувати свою роботу, коли перед нам заборгували чи не півмільйона гривень, доволі важко. Звідки ж брати кошти на ремонт житлових будинків, водопровідної системи чи, скажімо, на благоустрій міста? Дивує, що люди, принципово чи невимушено, не сплачують квартплати, яка, якщо бути відвертим, є доволі смішною. Також дивує і позиція окремих підприємств та підприємців, які відмовляють сплачувати за сміття, мотивуючи це його відсутністю! Ну, скажіть, як, до прикладу, в барі, ресторані чи на ринку може не бути сміття? Це ж смішно!

- Чи є норми, передбачені законодавством, які регулюють сплату квартплати чи вивіз сміття або, у разі невиконання, сплати штрафів?

- Ні. Наскільки мені відомо, ми жодним чином не можемо вплинути на боржників. У нашому підприємстві ми склали список підприємств, які заборгували. Є випадки, коли підприємці не знали, що потрібно сплачувати. Але є і випадки, коли вони свідомо не визнають того, що заборгували. І подібних ситуацій є багато. Наприклад, у випадку несплати за користування водою когось із мешканців будинку, ми не можемо його відключити від користування, оскільки тоді позбавимо цього і всіх інших мешканців будинку, які платять. Те само стосується і оплати за вивіз сміття.

Повинен сказати, що небагато боржників гасять свої борги і чемно надалі сплачують. Тому з тих будинків, які мають перед нами борги, ми не вивозимо сміття. Також я заборонив у будинкоуправлінні видавати боржникам будь-які довідки, доки вони не розплатяться за борги.

- Більшість громадян, не лише Рави-Руської, але й інших міст, нарікають на невиконання комунальних служб своїх обов’язків. Чому серед населення має місце така думка?

- Ну, можливо, тому, що комунальні служби не завжди мають змогу виконувати свої обов’язки.  От, наприклад, як я вже говорив, перед нашим підприємством населення має величезний борг. Тому, допоки ці кошти не будуть повернені, ми не можемо здійснювати у повному обсязі ремонт будинків, дахів, реконструкцію водопровідної системи і т.п.

- Який вихід тоді можна знайти із ситуації, що склалася?

- Ну, звісно, найкраще було б, якби населення та підприємці повернули борги. Але я пропоную громадянам за власний кошт здійснювати ремонт їхніх будинків. Вони самі купують будматеріали і самі займаються ремонтом. А після закінчення усіх робіт, подають у будинкоуправління чеки із витратами, які вони понесли під час ремонту, і працівник нашого підприємства здійснює огляд будинку. Тоді, якщо все нормально, ми «списуємо» борги цим громадянам.

- Наскільки мені відомо, у місті є досвід, коли мешканці багатоквартирних житлових будинків створювали Об'єднання співвласників житлових будинків. Що це таке і як до цього ставитесь?

- Взагалі, я позитивно до цього ставлюся і не маю нічого проти, щоб подібні об'єднання існували у місті. Зараз у Раві-Руській існує близько десяти таких об’єднань. Ініціатива походить від мешканців котрогось із житлових будинків, які зобов’язуються відкрити свій рахунок в банку, на який вони добровільно переказують кошти, за які потім самостійно роблять ремонт у будинку. У такому випадку будинок, який знаходиться під Об’єднанням співвласників, знімається з балансу будинкоуправління.

- І насамкінець, які побажання або, можливо, прохання у Вас будуть до громадян?

- Ну, в першу чергу, щоб не смітили. Це – найголовніше, адже, відверто кажучи, неприємно бачити наше місто у смітті. А все інше, сподіваюся, нам вдасться якимось чином вирішити.

 

Розмову провів

Андрій Бучко

 

Категорія: Обличчя | Додав: Admin (19.01.2010)
Переглядів: 642 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]