Головна » 2013 » Грудень » 16 » . Незабаром діятимуть нові правила заповнення платіжних документів на сплату податків та обов’язкових платежів
20:13
. Незабаром діятимуть нові правила заповнення платіжних документів на сплату податків та обов’язкових платежів

ДПІ у Жовківському районі повідомляє: Міністерство доходів і зборів України наказом від 22.10.2013 р. №609 затвердило Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок) на заміну раніше діючого Порядку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012р. №817. 
Новий Порядок доповнено позиціями щодо сплати ЄСВ та митних платежів. 
Найважливішими новаціями у процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є зміна алгоритму заповнення поля „Призначення платежу” у полі №3. Раніше у ньому вказувалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб. Відтепер в полі №3 вказується один з власних реквізитів платника податку, який здійснює перерахування платежів: 
код ЄДРПОУ платника податку (повинен мати 8 цифр, якщо цифр менше 8, то зліва доповнюється нулями до 8 цифр). У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата; 
реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізособи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови платника податків від одержання реєстраційного номера); 
реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів (завжди має 9 цифр). 
У разі самостійної сплати платником податку нарахованих бюджетних платежів або за актами перевірок - поля №5, №6, №7 не заповнюються. 
Якщо здійснюється перерахування платежів за висновками органу Міндоходів (перекидка з одного платежу на інший; повернення надміру сплачених до бюджету платежів; перерахування з бюджету відшкодування ПДВ та інше), то в полі №5 заповнюється дата висновку органу Міндоходів та в полі №6 – номер висновку. 
Якщо здійснюється погашення податкових векселів грошовими коштами, то в полі №7 зазначається номер податкового векселя. 
Список кодів видів сплати також зазнав змін. Хоча найбільш використовувані коди не змінилися, до списку додано нові коди: 
(128 та 160-161), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок; 
(350-359) за митними платежами; 
(054-057) погашення сум податкового боргу; 
(017-019,139) надходження коштів від платників податків, щодо яких порушено справу про банкрутство. 
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. 
Новий Порядок набере чинності з дня його офіційного опублікування. 

Переглядів: 332 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]