Головна » Статті » Наприкінці

Куточок равчанина

Рава-Руська – одне з найстаріших міст нашої держави. Воно розташоване біля Західного кордону України.Близько дев’яти століть відділяє сьогоднішній день від того часу, коли в місті Раві-Руській виникли перші поселення.Вперше в документах Рава-Руська згадується в XV столітті. Відомо, що белзький і мазовецький князь Владислав у 1455 році невеликий населений пункт на річці Рата назвав іменем свого володіння на Мазовецькій землі – Равою, з додатком слова „Руська” для відрізнення від Рави-Мазовецької, розташованої на території Польщі. Можливо, що приводом для цього міське українське населення, яке поляки в той час називали русинами.

Сучасна територія міста Рава-Руська становить 850 га. Місто витягнуте в довготному напрямку. Такий напрям обумовили до певної міри природні елементи його околиць.
Місто має змішане планування: в центральній частині променеве, а на передмістях – прямокутне. Загальна довжина вулиць становить 27 км., у тому числі магістральних – 10 км. Середня ширина вулиць 5 – 6 м. Усі головні вулиці мають двобічні тротуари середньою шириною до 3-х метрів. Середня площа вулиць і провулків у межах заселення – 30 га. 
Рава-Руська не має вираженого центру з площею. Центральна міська площа з ратушею внаслідок Великої Вітчизняної війни була зруйнована. Нині центром вважається перехрестя вулиць Львівської, Грушевського та Коновальця.


Категорія: Наприкінці | Додав: Admin (12.07.2009)
Переглядів: 551 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]