Головна » Статті » Перша сторінка

Чи зможе Рава не зганьбитися? 5 факторів, які можуть не дозволити провести місту святкування 555-річчя та 5 мистецький фестиваль

Солідна дата, яка, як ми можемо бачити, «звалилася» на голови місцевої влади Рави-Руської, очевидно має шанс стати не грандіозною подією у житті міста, а черговим примітивним посміховиськом, на святкування якого приїдуть гості із всього західного регіону України та сусідніх країн. 

Ситуація із святкуванням 555-ї річниці цього року може врятувати, як це не дивно, фестиваль «Галицькі перехрестя». Організатор останнього зі всіх сил фактично самотужки намагається зробити ювілейний 5-ий мистецький фестиваль шедевром, тим самим змушений «витягувати» на собі і підготовку до Дня міста. Як відомо, цьогоріч святкування Дня міста і проведення фестивалю «Галицькі перехрестя» мають відбутися паралельно 11 – 12 липня. Однак, судячи зі стану справ, які є у місті зараз, святкування може мати не такий вже й святковий настрій.

Почнемо з того, що згідно Розпорядження КМ України від 3 лютого 2010 року №175-р «Про підготовку та відзначення у 2010 році 555-річчя заснування м. Рава-Руська», у місті мала відбутися реставрація та ремонт міської ради, капітальний ремонт вулиць В. Великого, Грушевського та Могильницького, ремонт дахів по вул. Залізної Дивізії, ремонт Народного дому «Просвіта». До переліку завдань, які мали бути виконані у ході підготовки до святкувань, значаться також реконструкція об'єктів зовнішнього освітлення вулиць, ремонт дитячих садків "Вишенька” та "Берізка” та побудова дитячого майданчика по вул. Драгоманова. Невідомо для чого, але у реконструкція мала зачепити і міський стадіон "Локомотив”, який, до слова, 7 років тому був повністю реконструйований.

Але найбільшим сюрпризом Розпорядження було… газифікація міста (!).

Тим часом, ні ремонту вулиць, ні, тим більше, газифікації Рава поки не дочекалася. Єдиного, чого вдалося досягти із Розпорядження Кабінету Міністрів, це виставка архівних документів до 555-річниці міста у Державному обласному архіві Львівської області. Та те, скільки равчан змогли побачити цю виставку, беручи до уваги той факт, у місті про неї просто не знали, залишається питання відкритим.

У свою чергу редакція «Прикордоння» вирішила звернути увагу на інші проблемні речі міста, які ставлять його авторитет на час святкувань перед гостями під загрозу.

 

Міська площа чи сільське пасовисько?

На жалюгідний стан місцевої площі Вічевої ми також звертали увагу у попередніх номерах «Прикордоння». На даний час через асфальт площі проросла трава, якої спокійно вистачить для однієї корови на весь літній випас, а сама площа використовується водіями як стоянка(Початок. Закінчення на 5 сторінці)(Закінчення. Початок на 1 сторінці)  для їхніх авто, а людьми – як автобусна зупинка. Нагадаємо, що всі святкування Дня міста та проведення фестивалів «Галицьке перехрестя» відбувалося на цій площі.

 

Справжній равський «дух»!

 Якщо на благоустрій площі варто лише декількох днів, щоб її прибрати, підмалювати, насадити квітів, то «запашний аромат» спиртзаводської браги, який у літні дні стає особливо «приємним», навряд чи вдасться приховати. Тут або засипати відстійники, в які зливається власне брага, або попросити адміністрацію заводу на час проведення святкувань зупинити виробництво спирту. Звісно, святкування припадає на святкові дні, одна багато заводів, аби не втрачати прибутку і не зупиняти виробництво продукції, працюють і у вихідні. Тож варто остерігатися того, що незагартовані равською брагою гості міста можуть просто напросто оп’янілими звалитися з ніг прямо під час концерту.

 

У пошуках таблички «Ч» та «Ж»

Кажуть, що про країну, про місто можна судити по трьох речах: дорогах, цвинтарях та туалетах. Заплющимо очі на дороги, сподіватимемось, що нікому з гостей не заманеться вивчати історію міста по цвинтарних надгробках. Однак про те, де можна сходити принаймні «по-маленькому», не кажучи вже «по-великому» досі ставить у роздуми не лише гостей міста, а й самих равчан. Складності додає ще і той факт, що дерева у скверику, який через дорогу від площі, де проходитиме фестиваль, вже давним-давно повирізали. Тому аж цікаво стає, на яку винахідливість здатні будуть учасники та глядачів святкувань?

Підвищений рівень небезпеки!

Окрім трьох вищезгаданих факторів, які аж ніяк не сприятимуть проведенню святкувань, залишається ще один, найбільш небезпечний – це дорога державного значення Львів – Рава-Руська, яка пролягає через самісінький центр міста попри весь епіцентр святкувань, міську площу. Страшно навіть подумати, у якій зоні ризику будуть як глядачі, так і, особливо, поціновувачі російської традиції напитися, коли поруч щохвилини курсуватимуть величезні вантажівки, під колеса яких можуть легко попасти не лише п’яні, але й тверезі, надто, діти, яких традиційно буде багато.

 

Хто стежитиме за порядком?

Мабуть, ні для кого не буде секретом той факт, що на кожному великому масовому заході за участю людей, є місце прикрим інцидентам із застосуванням кулаків. Мабуть, гостей міста варто буде попередити, щоб не потрапляли у ніякі сутички. А якщо вже це і сталося, то кричати «Міліція!» не варто, оскільки відділення людей у погонах у місті не передбачено.

Що стосується перших чотирьох факторів, то, на наш погляд, їх можна б було усунути, якби перенести святкування за межі міста, наприклад у Розточанський ліс. Однак і це потребує додаткових фінансових і людських ресурсів, задля забезпечення належного рівеня організації та порядку. В іншому випадку, сподіватися на рівень толерантності серед як і равчан, так і гостей Рави, мабуть, не варто.

 

 

 

Категорія: Перша сторінка | Додав: Admin (11.09.2010)
Переглядів: 574 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]