Головна » Статті » Інше

День міста виявився "підмоченим"

Жовтень приніс равчанам довгоочікуване свято. Принаймні, коли на його початку по місту поповзли чутки, що незабаром повинно було відбутися святкування Дня міста, усі зраділи: «Нарешті!» Але дещо насторожувало. Ілюзій щодо грандіозного видовища, мабуть, уже ніхто не плекав. Всі хвилювалися чи погода буде поблажливою і дозволить зібрати на міській площі численну глядацьку публіку.

Майже два тижні трималася мало не ідеальна погода. І навіть у переддень святкування, 10 жовтня, сонечко, яке час від часу виглядало над Равою, до останнього залишало равчан з надією на День міста без дощу.

554-ї роковини Рава-Руська зустріла із похмурою погодою, практично до самого закінчення святкування падав дощ. Тому свята, яке би залишило масу незабутніх вражень, на жаль, не вийшло.

Чесно кажучи, важко зрозуміти організаторів цього дійства: майже цілий вересень виявився без опадів та сонячним, а традиційну дату святкування уродин Рави-Руської із другої неділі цього місяця перенесли на середину жовтня, коли, як правило, дощик нагадує про себе сповна. І як тут не згадати минулий рік, коли святкування Дня Рави було, по суті, скасоване за декілька днів до дати його проведення через… погані погодні умови. То що завадило цього разу відмінити святкування? Для чого витрачати кошти на загальноміське святкування, на якому були присутні від сили дві сотні глядачів? Чому, власне, саме святкування не можна було провести у традиційний для міста день – другу неділю вересня (так було у 2003, 2004 та 2005 рр.)?

Логіку організаторів можна зрозуміти – вони хоч якось хотіли реабілітуватися в очах громадськості за провали попередніх років. Але, на жаль, і цього разу їм це не вдалося – завадила погода. Хоча, варто погодитися, що саме погода стала тим фактором, який і зіпсував усю кашу.

Сама програма святкування, зі слів тих, хто все таки спостерігав за ним під проливним дощем, виявилася доволі непоганою. Організатори вбили двох зайців одним пострілом, подарувавши виступи достойного рівня і, водночас, зекономивши чималі кошти, за рахунок виступів місцевих художніх колективів. Власне, саме батьки учнів місцевих шкіл, музичної школи, будинку ДЮТ частково і стали глядачами на святкуванні, забезпечуючи, в першу чергу, своєю присутністю підтримку своїм дітям. Варто зазначити, що саме таким колективам, професійним чи аматорським, які складаються із місцевих виконавців, слід віддавати перевагу у святкуванні подібних святкувань, залучаючи їх до безпосередньої участі. Адже саме словосполучення "День міста” говорить нам, що таке святкування має бути міським! Тобто опиратися на місцеві традиції, виступи місцевих колективів. Не треба робити День Рави для львівських чи київських співаків у вигляді товстосумого гонорару. Варто показати, що свято ми здатні зробити собі самі! І якби не дощова погода, то воно би вдалося на всі 100%! А присутність на святкуванні відомого західноукраїнського співака Андрія Заліска, який і завершив святковий концерт своїм виступом, не надто підсолодила гіркоту від поганої погоди у цей день. Ну, що вже поробите – і таке буває.

Зрештою, сама ідея святкування 554-го Дня міста Рави-Руської виявилася доволі вдалою. Шкода, що погода зіграла і з організаторами, і з учасниками, і з глядачами злий жарт. Але варто віддати належне всім їм, оскільки зуміли зібрати волю у кулак і провели цей важливий для міста культурний захід, якого равчани не бачили уже декілька років. Дякуємо!

Але не будемо забувати, що найголовніше святкування, 555-а річниця з дня заснування Рави-Руської, наступного року будь-що повинне відбутися. І тут треба подбати про організацію задовго до проливних осінніх дощів. 2010-й рік повинен стати у всіх сенсах роком Рави. І, маємо надію, що всі равчани, спільно із місцевою владою, за підтримки меценатів, районної та обласної влади, зуміють  подарувати місту неповторне та видовищне свято!

Захар Негода

 

Категорія: Інше | Додав: Admin (12.12.2009)
Переглядів: 591 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]