Головна » Статті » Інше

Головний організатор "Галицьких перехресть" змушений частково фінансувати проведення фестивалю з власної кишені!


Попри не дуже веселу картину із підготовкою міста до святкувань 11 – 12 липня, яку ми описали на сторінках нашої газети, хотілося б власне дізнатися про стан підготовки офіційної частини, тобто самого фестивалю.

За словами організатора «Галицьких перехресть» Василя Долішного, станом на 19 червня на проведення фестивалю було виділено лише… 7 тис. грн. (!). Як говорить пан Долішний, цю суму грошей на проведення «Перехресть» йому довелося викласти із власної кишені:

«Уже маємо виготовлену атрибутику, яка включає в себе футболки, парасольки, прапорці, повітряні кульки та інші товари, які дозволять зробити фестиваль ще більш пам’ятним для глядачів та учасників», - зазначив пан Василь. – «Також на черзі виготовлення буклетів, уже розіслано запрошення учасникам».

На запитання, чи може статися так, що фестиваль через проблеми із фінансуванням може не відбутися, його організатор відповів категоричним запереченням: «Такого не може бути. Механізм вже запущено і про жодне скасування проведення фестивалю не може бути й мови».

Також Василь Долішний зазначив, що гарантій від владних структур щодо фінансування він не отримав: «У Міністерстві культури і туризму мене запевнили, що фінансування буде. Однак, наскільки мені відомо, у них наразі проблеми із фінансуванням інших культурних заходів, які мають відбутися раніше від нашого фестивалю. Що ж стосується коштів із міського бюджету, то вони передбачені для виділення на проведення фестивалю, але в якій сумі мені, нажаль, невідомо».

Натомість міський голова Рави-Руської Алла Сопрун повідомила, що з міського бюджету було виділено 50 тис. грн.: «Ці кошти розраховані суто на харчування та прожиття учасників фестивалю», - зазначила мер.

Поцікавившись у міського голови щодо того, як виконується Розпорядження Кабінету міністрів України «Про підготовку та відзначення у 2010 році 555-річчя заснування м. Рави-Руської», пані Сопрун відповіла, що, окрім публікації в ЗМІ, ніякого офіційного листа із розпорядженням на адресу міської ради та її голови не надходило.

На даний момент свою згоду на участь у фестивалі підтвердила низка колективів. Такими є колективи із Донецької області, серед яких цікавим буде побачити колективів етнічних греків, які проживають на території Донбасу. На участь у фестивалі також зголосилися колективи Одеського припортового заводу, Дніпропетровщини, Черкащини.

Як і два роки тому, фестиваль «Галицькі перехрестя» не обійдеться без закордонних гостей. Відомо, що участь у ньому візьме колектив із Кубані, що у Росії. Можливо, що на участь у «Галицьких перехрестях» зголосяться й інші колективи з Росії, Польщі чи інших країн.

Андрій Бучко

 

Категорія: Інше | Додав: Admin (11.09.2010)
Переглядів: 392 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]