Головна » Статті » Перша сторінка

Хто винен у тому, що військове містечко ледь не замерзнуло?

Проблема, яка існує довкола колишнього військового містечка у Раві-Руській, так званих ДОСів, непокоїть мешканців цього мікрорайону вже не один рік. Кожна зима, кожні незначні похолодання перетворюють їхні квартири на такий собі «холодильник». Це зумовлено тим, що військове містечко… не опалюється! Котельня, яка колись опалювала будинки, належала до військової частини, що розташовувалася по сусідству. Однак після того, як у 2003 році цю частину було розформовано, котельня вийшла з ладу. Люди уже сім опалювальних сезонів мають тепло лише завдяки електрообігрівачам. Однак такий метод не є ефективним, оскільки перші більш-менш сильні морози, як, до прикладу, цієї зими, зводять те незначне тепло, яке мешканцям вдавалося отримувати, нанівець. А якщо врахувати ще й той факт, що цієї зими, як раз у період двадцятиградусних морозів, частина міста доволі часто була без світла, досівчанам нічого не залишалося як попросту мерзнути!

Увагу до проблем мешканців Рава-Руського військового містечка щодо відсутності опалення привернули звернення депутатів районної ради до обласної ради, в якому просили не дати мікрорайону замерзнути. Про це писала низка ЗМІ. Зокрема інтернет-видання «Вголос про політику», від 30 грудня 2009 року, посилаючись на відділ корпоративних зв’язків ВАТ «Львівобленерго», говорить про те, що «щоб вирішити питання обігріву помешкань Рава-Руська  міська рада звернулась до ВАТ „Львівобленерго”, і ще в 2006 році отримала  технічні умови для підключення електроопалення багатоквартирних будинків військового містечка встановленою потужністю 1877 кВт». Видання наводить повідомлення «Львівобленерго», в якому зазначається, що «як соціально відповідальна компанія ВАТ „Львівобленерго” за власний рахунок виконало частину технічних умов: замінило силові трансформатори та провело часткову реконструкцію в двох трансформаторних підстанціях. Решта технічних умов  Рава-Руською міськрадою (замовником) до цього часу не виконано. На сьогоднішній день вищевказані технічні умови, видані в 2006 році, втратили свою чинність згідно з чинним законодавством України».

Водночас видання пише про те, що «на робочій нараді за участю представників Львівської ОДА, Жовківської РДА, мера міста Рава-Руська та представників ВАТ «Львівобленерго» було складено протокол, в якому вказані заходи щодо вирішення даної ситуації: термінове звернення замовника до ВАТ «Львівобленерго» для продовження терміну дії технічних умов; виконання замовником всіх пунктів технічних умов для забезпечення надійного та якісного електропостачання».

Водночас мешканці містечка 18 лютого звернулися до депутата Львівської обласної ради, голови правління ВАТ «Львівобленерго» В. Матвіїшина, у якому виклали суть своєї проблеми і хочуть почути відповіді на поставлені запитання, які виклала у зверненні. 

У цій ситуації хотілося б почути думку третьої сторони – Рава-Руської міської ради. З відповідними запитаннями ми звернулися до її голови А. Сопрун.

- Алло Анатоліївно, які причини того, що військове містечко опинилося у такі складній ситуації?

- З 1997 року котельні, які опалювали житлові будинки у військовому містечку, почали виходити з ладу. Вони не могли подавати тепла, бо були розморожені, а тому – були нерентабельними.

- Що робилося для того, щоб вирішити ситуацію?

- У 2006 році відбувалося вивчення питання з представниками різних структур, - розповідає п. Сопрун. - Я неодноразово писала листи до голови Жовківської РДА, голови Комісії з питань архітектури та містобудування обласної ради, голові облради, начальнику житлово-комунального господарства Львівської обласного управління з проханням допомогти вирішити ситуації із опаленням у Рава-Руському військовому містечку. Однак мені приходили відповіді здебільшого такого змісту, в якому говорилося, що грошей немає.

Тоді я звернулися до першого заступника голови облдержадміністрації п. П’ятака. Він дав розпорядження вивчити ситуації щодо опалення ДОСів, виготовити програму про переведення житлових будинків від централізованого під електричне опалення.

Було розроблено проект по «Реконструкції мереж електропостачання житлових будинків №1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10 по вул. Залізної Дивізії».

- Які роботи вже виконано?

- У 2006 році в трьох будинках була проведена реконструкція мережі для 150 квартир. Було освоєно 519 тис. 550 грн., з яких 439, 05 тис. грн. – обласного бюджету, 50 тис. грн. – районного, 18,5 тис. грн. – міського.

 У 2007 році в бюджеті держави було закладено 1 млн. 100 тис. грн. на потреби Львівської області щодо енергозабезпечення. УКБ області виконало роботи з прокладання зовнішніх мереж від підстанцій до будинків, освоєно коштів на суму 211 тис. 707 грн.

У 2008 році використано понад 240 тис. грн. з місцевого бюджету на роботи з реконструкції зовнішніх мереж.

- Чи є проблеми, які не дозволяють завершити розпочаті роботи?

- У 2009 році кошти на продовження робіт не поступали. Зараз місту потрібно ще близько 500 тис. грн., щоб у будинках №2 та №4 по вул. Залізної Дивізії зробити внутрішню мережу. Однак ми зіткнулися з тою проблемою, коли технічні умови не дозволяють здійснити задуманий проект. Справа в тому, що Рава-Руська має слабку електропотужність. Тому, при підключенні військового містечка до загальноміської мережі, місто може залишитися без світла.

Основною проблемою залишається виконання  робіт  з реконструкції джерел електропостачання, які не були враховані в 2006 році році виконавчими органами влади при розгляді питання реконструкції електричних мереж військового містечко.

Ще однією проблемою є те, що підрядна організація, яка мала б займатися виконанням робіт, згідно законодавства, не може втручатися в систему електростанції, оскільки вона належить «Львівобленерго» і лише вона може виконувати роботи з реконструкції джерел енергопостачання. Тому, тут ми стали заручниками бюрократичних процедур, оскільки фінансування таких робіт з місцевого бюджету суперечить вимогам бюджетного законодавства.

- Який вихід тоді може бути із ситуації, що склалася?

- Ми хочемо реалізувати програму енергозбереження в м. Рава-Руська на зразок тієї, яку має м. Нетішин. Її суть полягає у тому, що місто має право на встановлення котлів електричного опалення.

 

Андрій Бучко

 

Категорія: Перша сторінка | Додав: Admin (19.06.2010)
Переглядів: 469 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]