Головна » Статті » Перша сторінка

Медсанбатова гойдалка закінчилась?

Пристрасті, які вирували навколо приміщення колишнього медсанбату, схоже, вийшли на фінішну пряму. Хоча, не будемо забігати наперед, адже і перший продаж сумнозвісної установи, який, як відомо, закінчився великим пшиком, громаді міста був поданий як дуже вдала оборудка.

Нагадаємо, що у 2008 році приміщення колишнього медсанбату було продано київському підприємцеві за 1млн. 650 тис. грн. (на той час майже за 300 тис. дол.). Рівно через рік після цієї події навколо цього медсанбату виник скандал, який миттю поширився обласними ЗМІ. Обласне Контрольно-ревізійне управління (КРУ) виявило, що кошти від продажу медсанбату на рахунок Рава-Руської міської ради ні до кінця 2008-го, ні на початку 2009-го року не надійшли.

Протягом певного часу тривали перевірки міського голови, було подання до суду. Зрештою, договір з київським підприємцем було розірвано і оголошено новий аукціон з продажу трьохповерхової колишньої військової медичної установи. І от у серпні цього року медсанбат повторно продали. На жаль, нам досі не вдалося отримати офіційної інформації від міської ради. Тому ми подаємо свою, неофіційну інформацію, яка стала нам відомою від наших джерел. Інформація не є стовідсотково точною, тому до вашої уваги пропонуємо приблизні цифри.

На цей раз медсанбат «потягнув» на трошки більше як 1 млн. грн. Міському бюджетові дісталася сума в межах 900 тис. грн. (зараз це бл. 120 тис. дол.)

Як ми вже говорили, нам не вдалося отримати офіційного коментаря від міської влади щодо продажу будівлі по вул. Ярослава Мудрого та подальшого її використання новим власником. Згідно домовленостей ще після першого продажу, новий власник повинен був облаштувати частину так званої міської алеї, а також пам’ятник Лесі Українці. Як буде цього разу, чи була подібна домовленість з новим власником і у якій формі – наразі невідомо. Так само нам невідомо, яким чином будуть використані кошти, які надійшли від продажу.


За нашою інформацією, з боку міської ради була обіцянка виділити певну суму від продажу медсанбату на потреби Рава-Руської райлікарні. Чи буде це зроблено нам також поки невідомо. В будь-якому разі хочемо сподіватися, що в умовах фінансово-економічної кризи ці кошти будуть використовуватися раціонально, а влада буде звітувати про перебіг їх освоєння громаду міста.

Варто задатися питанням: «До чого призвів повторний продаж медсанбату?» Ну, по-перше, міський бюджет на рівному місці втратив майже 180 тис. дол. По-друге, продана споруда за весь цей час ще більше зруйнувалася. Неважко припустити, що гроші, які потрібно було б вкласти, щоб привести до належного стану і приміщення, і територію – величезні. Не знаємо, чи рентабельно буде займатися такою справою. Є підозри, що ця споруда, якій, до речі, як мінімум 100 років, свідомо доведеться до ще більш жалюгідного стану, аніж є, і тоді повторить долю колишнього міського кінотеатру, який перетворили у господарський магазин. Або – інший варіант: споруду знесуть, а земельну ділянку перепродадуть або використають з іншою метою. Тому, надія хоч і є, але реально розраховувати на позитивний для міста результат від продажу медсанбату, мабуть, не варто.

 

Андрій Бучко

 

 

Категорія: Перша сторінка | Додав: Admin (04.11.2009)
Переглядів: 645 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]