Головна » Статті » Перша сторінка

На виборах Президента равчани підтримали Тимошенко

Січнево-лютневі вибори нового гаранта Конституції для равчан пройшли доволі спокійно. Жодна із трьох дільниць для голосування не піддалася впливу можливим фальсифікаціям, підпалам, вимкненням світла чи незаконній агітації. Вкотре свій вибір мешканці Рави могли зробити незалежно від зовнішніх обставин.

Якщо порівнювати перший та другий тури виборів, то у них равчани підтримали чинного прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Під час голосування 17 січня свій голос їй віддали 1484 равчанина. Після неї найбільше симпатиків у равчан здобув ще чинний Президент Віктор Ющенко, який, проте, програв Тимошенко майже вдвічі – 713 голосів. Замикає трійку тепер уже колишніх кандидатів Арсеній Яценюк, якого підтримали 488 виборців, за яким із 370-ма голосами йде Олег Тягнибок. А лідер регіоналів Віктор Янукович, який вийшов у другий тур, серед равчан у першому мав лише п’яту кількість прихильників серед всіх виборців – 290 голосів.

Що ж стосується решта кандидатів, які «відсіялися» після волевиявлення 17 січня, то, починаючи від 6 місця у рейтингу серед равчан, загальна картина виглядає так: Тигипко – 199, Гриценко – 136, Литвин – 48, Симоненко – 22, Противсіх – 10, Костенко – 5, Ратушняк – 4, Бродський – 2, Супрун, Богословська та Пабат отримали по одному голосу, а от Рябоконь та колишній Голова ВР України Мороз не знайшли серед равчан жодного прихильника. Всього ж у першому турі участь у виборах взяли 3930 равчан. 91 один із них не підтримав жодного кандидата. Найбільше недійсних бюлетенів було зафіксовано на дільницях у лісгоспі та Народному домі – 29 та 28 відповідно. А загалом таких було виявлено 67.

Другий тур приніс для Тимошенко ще більшу підтримку равчан. За неї проголосувало 3480 із 4112 виборців Рави-Руської, які прийшли і проголосували. І лише майже кожен десятий підтримав Януковича – 388 голосів. Лідерку білосередечних найбільше підтримували на дільниці №7 (Народний дім) – 1412 голосів, а лідера біло-блакитних – на дільниці №5 (ліцей) – 137. Суттєво збільшилася, майже у 2 рази, кількість тих, хто проголосували проти обох кандидатів. Цього разу їх було 175. Найбільше, як і у першому турі, але цього разу 65 разів, навпроти цієї позиції поставили виборці лісгоспу. Кількість «зіпсованих» бюлетенів також збільшилася, але не суттєво – до 69.

Головною проблемою виборів Президента було те, що багато равчан не змогли знайти себе у списках виборців. І це при тому, що вже 2 роки існує Держреєстр виборців, який зобов’язаний вносити та перевіряти виборців у списках.

Цікавим у передвиборчій кампанії у Раві-Руській залишається декілька фактів. По-перше, напередодні повторного голосування 7 лютого у місті, навіть у центральній його частині, не спостерігалося жодної агітаційної реклами на підтримку як одного так і другого кандидатів. По-друге, за весь час всієї передвиборчої кампанії місто не відвідав жоден із кандидатів і жодна із їхніх довірених осіб. З цього можна дійти висновку, що для кандидатів підтримка равчан не є настільки необхідною, щоби витрачати час на їх агітацію.

Результати виборів Президента, ясна річ, не матимуть безпосереднього впливу на розвиток Рави-Руської. Будемо жити так, як і вся країна і піддаватимемося політиці нового Президента. Головними ж для равчан повинні стати вибори до місцевих рад, які відбудуться майже через 3 місяці. А доти потрібно визначитися із тим, що потрібно змінити у Раві і хто із ймовірних кандидатів на посаду міського голови здатен ці зміни провести.

 

Захар Негода

*Статистичні відомості щодо кількості відданих голосів за кандидатів взято із офіційного сайту Центральної виборчої комісії.

 

Категорія: Перша сторінка | Додав: Admin (03.04.2010)
Переглядів: 425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]