Головна » Статті » Події

Місто отримало прапор та оновлений герб

Під час урочистостей з нагоди 555-річчя міста Рави-Руської міський голова Алла Сопрун представила равчанам нову символіку міста – герб та прапор.

Герб міста для людей, які цікавляться історією Рави, є цілком знайомим, оскільки змін майже не зазнав. «Як зразок для герба Рави було взято зображення із печатки міста, яка датується ХІХ ст. – сторожова вежа. Єдиною відмінністю нового герба від старого є те, що в арковому отворі дверей вежі розміщено символ Меркурія – покровителя мандрівників і торговців. Оскільки наше місто знаходиться на перехресті давніх торгових щляхів, ми вирішили, що цей елемент буде доречним», - про герб розповіла мер міста п. Сопрун.

Що ж до прапора міста, то для Рави такий атрибут символіки є новим – раніше його не було. «Прапор складається із символу Меркурія на фоні прапора України», - додала міський голова Рави-Руської.

Цікавим є те, що Меркурій – символ Державної митної служби України, тому його присутність в рава-руській символіці є ще доречнішою.

Розробником герба та прапора Рави-Руської став відомий український геральдист Андрій Гречило, на рахунку якого найбільша кількість розробленої символіки державних органів в Україні.

До речі, як виявилося, прапор та герб, представлені мером Аллою Сопрун перед сотнями глядачів та освячені священиками всіх церковних конфесій міста, не є… офіційно затвердженим (!). Як нам повідомив Андрій Гречило, для затвердження символіки потрібно подати до Спілки геральдистів України відповідне рішення від міської ради, на основі якого і буде здійснення внесення герба та прапора до реєстру муніципальних символів.

Така ситуація, очевидно, пояснюється бажанням міського голови встигнути презентувати перед публікою нові символи вже до Дня міста. Що ж, сподіватимемось, що коли символіка вже буде зареєстрованою, то прикрашатиме всі головні споруди міста.

Захар Негода

 

Категорія: Події | Додав: Admin (06.11.2010)
Переглядів: 757 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]