Головна » Статті » Події

Новий годинник на ратуші відкриють у День Незалежності

Справа щодо відновлення годинника на міській ратуші нарешті зрушилася з місця. Та ще й як! Всередині ратуші киплять роботи щодо підготовки вежі до встановлення нового механізму.

Як повідомлялося у №1 (6) від лютого 2010 року газети «Прикордоння», ініціатором відновлення годинника на ратуші виступив міський осередок ВО «Свобода». Самі ж представники цієї політсили і виконують усі підготовчі роботи, а також будуть встановлювати сам годинник.

«На даний момент уже зібрано всі кошти, - розповідає голова осередку Микола Зінько. – Вартість годинника становить 60 тис. грн. Половину від цієї суми, 30 тис. грн., виділено з міського бюджету, інша половина була зібрана спільними зусиллями членів нашого осередку».

Наразі ратуша вже майже місяця як стоїть без старого механізму. «Ми демонтували старий циферблат. Як нам повідомили, ніякої історичної цінності він не становить, тому може бути використаний до експозиції про історію Рави-Руської. Однак де його наразі зберігати ми не знаємо. Старий же механізм зовсім  непридатний і від нього залишилась певна частина. А от дзвони – в хорошому стані. Їх потрібно лише привести до ладу – почистити», - відзначив пан Микола. – «Зараз ми займаємося встановленням механізмів, до якого кріпитиметься циферблат. Після цього будемо встановлювати сам годинник».

Цікавим є те, як буде виглядати новий годинник. Як нам розповів Микола Зінько, годинник буде чотирьохсторонній з нічним освітленням. Куранти будуть включати в себе можливість вибору звуку звичайного удару дзвону або мелодію, яка буде повідомляти про конкретну годину. Керуватися годинник буде пультом управління.

Ще однією унікальною особливість майбутнього годинника буде і наявність п’ятого циферблату, який буде знаходитися нижче і буде меншого розміру.

«Такий годинник є унікальним. Подібний існує лише у Празі (Чехія)», - відзначив голова рава-руських «свободівців».

За словами мера Рави-Руської, годинник планували запустити у День міста, однак не встигли. Тому офіційне відкриття відбудеться у День Незалежності, 24 серпня.

Від себе додамо, що ратуша б могла стати символом архітектури міста. Для цього, на наш погляд, варто зробити доступ до оглядового майданчика ратуші, щоб равчани і гості міста могли любуватися виглядом міста. Сама ж ратуша могла б бути сувенірним магазином міста, де продавалася б атрибутика, була кімната-виставка давніх фото. Однак, як відомо, в аптеці знаходиться приватна аптека, тому навряд чи подібний задум реалізувати. Хоча, міська влада мала б бути зацікавленою у подібному проекті і запропонувати підприємцю-власнику аптеку альтернативу. Зрештою, організувати доступ людей до ратуші можна б було принаймні на вихідні чи святкові дні. Було б бажання...

 

Захар Негода

 

Категорія: Події | Додав: Admin (06.11.2010)
Переглядів: 500 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]