Головна » Статті » Перша сторінка

Рава та епідемія грипу. Що далі?

Епідемія грипу, яка захопила Західну України наприкінці жовтня, стала справжньою несподіванкою як для людей, так і для чиновників. Як не намагаються останні показати, що вони контролюють ситуацію, забезпечують усім необхідним, самі громадяни бачать, що держава за їхнє здоров'я сьогодні не переживає. Те число смертей, яке на сьогодні зареєстровано в Україні від ГРВІ та «свинячого» грипу, змушує задуматися над тим, в якому стані медицина у країні. Було б неправильно звинувачувати у цьому медиків. Вони, як відомо, самі хворіють, лікуючи людей. А що вже говорити про те, що серед померлих від грипу є і самі працівники медицини.

Прикро, але майже усі політики на темі епідемії грипу намагаються підвищити собі рейтинг. Натомість їхні обіцянки щодо забезпечення найнеобхіднішими ліками медичних установ та аптек — так і залишаються обіцянками. 

Епідемію грипу Рава-Руська поки що переживає, дякувати Богу, без смертей. «В період із 31 жовтня по 8 листопада у місті було зареєстровано понад 720 людей, хворих на грип та ГРВІ, - розповідає в.о. завідувача Рава-Руської поліклініки Леся Крупа. – З них – 33 людей було госпіталізовано з важкими пневмоніями. Щодня ми реєстрували близько 60 хворих громадян. У переважній більшості – це дорослі чоловіки і жінки. Це можна пояснити введенням у навчальних закладах карантину, тому і кількість хворих дітей, порівняно, невелика».

Ситуація у місті, загалом, така ж, як і скрізь в Україні. В лікарні та поліклініці величезні черги, в аптеках медпрепарати не в достатній кількості, а продавці «народними» ліками ціни підвищили майже у 3 рази! Кілограм часнику, до прикладу, у перші дні запровадження карантину у місті можна було знайти по 24 грн., а ще через кілька і взагалі – по 39!

Говорячи про запобіжні заходи поширення грипу та ГРВІ, то у місті уже наступного дня після запровадження карантину та скасування усіх концертів та зібрань громадян було відмінено урочистості з нагоди 91-ї річниці утворення ЗУНР.

В цілому, характеризуючи ситуацію у Раві-Руській в перший тиждень після запровадження карантину, мусимо відзначити, що паніки серед населення не спостерігалося, як от у Львові чи інших великих містах. Поодинокі випадки перехожих із масками не стали масовими, а вулиці міста не надто сильно спорожніли.

Будемо молитися, щоб летальних випадків від епідемії у місті так і не сталося, а саму епідемію уже найближчим часом було подолано!


Про профілактику грипу та його симптоми ми запитали у в.о. завідувача Рава-Руської поліклініки Лесі Крупи.

- Чим цей грип відрізняється від звичайного, яким щороку хворіють люди?

- Цей грип висококонтагіозний, тобто дуже заразний. Ним масово хворіють, переважно сім’ї.

- Розкажіть, які симптоми захворювань на грип?

- Найпершими симптомами захворювання на грип є висока температура, сухий кашель, біль голови, ломота тіла.

- Якою є профілактика грипу?

- При перших же симптомах обов’язково слід звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Було б добре не відвідувати громадських місць, якісно і достатньо харчуватися, вдома провітрювати приміщення. Також можна вживати народні ліки, такі як до прикладу, відвар шипшини. Ну, і не забувати про часник та цибулю.

 


 

Категорія: Перша сторінка | Додав: Admin (12.12.2009)
Переглядів: 499 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]