Головна » Статті » Актуально

Що може стати причиною “свинячого грипу”?

Дбати про чистоту і красу рідного краю, місцевості, в якій проживаємо, повинен кожен їх мешканець. Дуже часто ми, равчани, висловлюємо невдоволення з приводу санітарного стану в нашому місті, звинувачуючи кого-завгодно: місцеву владу, комунальні служби, проїжджих гостей. До певної міри відповідальність лежить на них. Але не менше вини в антисанітарії міста і в нас самих. Тому не варто все перекладати на комунальні служби, а слід покритикувати тих, хто робить їхню роботу непоміченою…


Кожного дня працівники комунальних служб, незважаючи на невчасно виплачені низькі зарплати, прибирають вулиці міста, вивозять сміття. Однак деякі жителі не дотримуються часу вивезення, засмічують вулиці, прилеглі до будинків території (тротуари, майданчики), парки, виносячи непотріб або вдень, або ввечері напередодні чи то вихідних, чи то свят. І тоді «господарями» стають бродячі собаки, які це все розгрібають. Можемо уявити, який вигляд має те місце. Хоча, навіщо уявляти..? Щодня кожен з нас, ідучи на роботу, у справах чи просто на прогулянку зустрічається із такою «красою»… І ніхто, з чиєї вини таких безпорядок, не прибере.

Прикро також дивитися, коли батьки, дідусі, бабусі, гуляючи зі своїми дітьми, внуками, не звертають уваги, де діти кидають папірці з-під морозива, чипсів,пляшки з-під вод, соків і т.п. Невже важко ці відходи покласти в той же пакетик, в якому були продані ці солодощі, і викинути у найближчий смітник, а якщо його немає, то додому?

Соромно і за нашу молодь, яка причетна до бруду, який доводиться спостерігати в парках, скверах, на стадіонах, тротуарах. Різного роду цілі і побиті пляшки, пачки з-під сигарет, окурки там можна побачити. В себе вдома, на подвір’ї, в квартирі ніхто не дозволить таке залишати. То ж нехай і наше місто стане тим «домом», в якому чистота і порядок, і де кожна потрібна чи непотрібна річ мають своє місце. Навчімося самі ми, дорослі і старші, показувати приклад культури, господарності, виховуймо їх у своїх дітях, не допускаймо безпорядків там, де ступають наші ноги, дбаймо усі про санітарний стан нашого міста, адже ніхто не наведе для нас порядку, якщо цього не захочемо і не зробимо ми самі. І тоді і приїжджі, і проїжджі не дозволять собі смітити на вулицях Рави-Руської.

Можливо, з боку влади потрібно якимось чином нагадувати людям про дотримання санітарії в місті, провести щось на кшталт акції «Чисте місто». Було б непогано, якби головним ініціатором подібного була місцева молодь. Не треба чекати вказівок зверху про проведення толок, а щоденно пам’ятати, що від кожного залежить чистота всього міста. Зробімо так, щоб «свинячий грип» не став у прямому сенсі «свинячим». Навчімося жити у чистоті, адже який дім – такий і господар. Наша Рава-Руська – це наш дім, а ми, равчани – її господарі!

 

Ірина Поточанська

 

Категорія: Актуально | Додав: Admin (04.11.2009)
Переглядів: 525 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]