Головна » Статті » Наприкінці

З історії міста Рави-Руської - 2

¨ Довгий час Рава-Руська була малим містечком. Крім українців тут жили поляки, євреї та німці. В умовах класового і національного гніту більшість населення розорювалось, а міська верхівка ополячувалась і приймала католицьку віру, після чого одержувала всебічну підтримку від польських королів. Так, привілеями 1554, 1555, 1756 років міська верхівка була зрівняна в правах з польською шляхтою.

¨ Більшого значення набула Рава-Руська в XVII столітті. Цьому сприяло те, що через неї проходив торговельний шлях зі Сходу на Захід. У місті розвивалися різні ремесла і торгівля, в чому були зацікавлені не тільки місцева шляхта і міська верхівка, але й польський король. Саме тому в 1622 році місту були надані привілеї на проведення щорічних ярмарків. Рава-Руська лежала на пожвавлених торговельних шляхах. Тут щороку організовувались великі ярмарки, на які з’їжджались купці з усіх кінців Польщі. 

¨ Століттями жителі міста зазнавали жорстокого національного, соціального і релігійного гноблення, перебуваючи в ярмі різних іноземних поневолювачів.

Більшість населення було зайняте в сільському господарстві. Так, за даними 1618 – 1628 років, 70% населення міст Белзького воєводства, до якого входила і Рава-Руська, працювало в сільському господарстві, 2,1% - у торгівлі, 26% у ремеслі та 1,1% становило духовенство. У Раві-Руській в той час було 30 ремісників одинадцяти спеціальностей: по обробці дерева і металу, кравці, будівельники, шевці та інші.

¨ Наприклад, в 1812 році в місті Рава-Руська налічувалось 300 будинків, з яких 103 належало полякам і українцям, а 197 – євреям. Площа, зайнята під будинками, була оподаткована, і господарі платили високі податки (чинш), 67 родин мали земельні ділянки за межами міста. На кінець першої половини ХІХ століття в місті проживало 390 ремісників та 140 феодально підданих селянських сімей. Серед селян було 80 тяглових, 14 загородників, 15 комірників та 10 халупників.

 

Категорія: Наприкінці | Додав: Admin (11.10.2009)
Переглядів: 547 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]