Головна » 2008 » Серпень » 26 » Прикордонну зону з Польщею скоротять
17:39
Прикордонну зону з Польщею скоротять

Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польщі в Україні Яцек Ключковський заявив, що в угоді про малий прикордонний рух між Україною та Польщею не може йти мова про розширення прикордонної зони до 50 кілометрів, як цього хотіли українська та польська сторони. Про це посол повідомив сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.

За його словами, позиція Європейського Союзу з цього приводу є однозначною – прикордонна зона має бути 30-кілометровою з можливістю розширення в деяких випадках.

Посол нагадав, що Україна й Польща в угоді про малий прикордонний рух взяли за підставу межі областей і воєводств, які іноді перевищували не тільки 30-кілометрову зону, а й 50-кілометрову зону, що не сприймається Європейською комісією.

«Коли межа районів буде за лінією 30 кілометрів, то можливо розширити зону районів за 30 кілометрів, тобто це не буде точно 30 кілометрів, а може бути і 38, і 42 кілометри», - сказав Яцек Ключковський.

Він також зазначив, що Польща не може змінити своєї позиції, оскільки це позиція не Польщі, а Європейського Союзу, а українсько-польський кордон є спільним кордоном із ЄС.

Крім того, посол повідомив, що в даний час Польща очікує відповіді від української сторони, оскільки зазначені зміни мають узгодити уряди, а парламенти повинні ратифікувати угоду. «Якщо український уряд буде готовий наступного тижня підписати угоду, це вимагає 2-3 місяці», - додав він.

Нагадаємо, що Україна підписала угоду про малий прикордонний рух із Польщею 28 березня цього року.

Підписання таких угод передбачено угодою про спрощення візового режиму між Україною та Європейським Союзом. Угоди про малий прикордонний рух дають можливість громадянам, що мешкають у прикордонній зоні, відвідувати без віз країни-сусіди України.

За інформацією УНІАН

Переглядів: 1050 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]