Головна » 2013 » Вересень » 5 » Через політичну кризи міську раду у Раві-Руській можуть розпустити + ВІДЕО
15:42
Через політичну кризи міську раду у Раві-Руській можуть розпустити + ВІДЕО


У місті Рава-Руська на Львівщині підготували лист-звернення до голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока щодо земельного скандалу, до якого причетні депутати-свободівці.
Про це сьогодні на прес-конференції у Львові повідомила міський голова Рави-Руської Ірина Верещук.
Вона нагадала, що секретаря Рава-Руської міської ради – свободівця Любомира Кашубу 4 липня затримали при спробі взяти хабар за вирішення земельного питання в кварталі на вулиці Лісній. «Цей квартал налічує 394 земельних ділянки і був розроблений Рава-Руською міською радою ще у 2011 і 2012 роках. Але з 4 липня у нашому місті почали відбуватися дивні речі. По-перше, у нас почались масові підпали автомобілів, гаражів, господарських будівель… Потім почали розкидати листівки, де мене поливають брудом і закликають людей брати вила і повалити існуючу владу», – зазначила Верещук.
За її словами, підпалювали автомобілі «простих мешканців міста, переважно пенсіонерів і небагатих людей», але серед них є родичі тих, хто претендував на ці земельні ділянки. Таким чином, підозрює вона, відбувається залякування людей і міської влади.
Після затримання секретаря міськради на хабарі 140 людям було відмовлено в отримані земельної ділянки. Замість цього, як стверджує Верещук, свободівці тільки на себе і на членів своїх родин записали 35 ділянок. При цьому депутати ігнорують сесійні засідання і не голосують за призначення нового секретаря, без чого міська рада залишається недієздатною, заявляє міський голова.
«Є факти, є фотографії тих людей, які зараз передані до правоохоронних органів. Я написала заяву про те, що відбувається у нашому місті. І всі у нашому місті знають, що це справа рук місцевої «Свободи», – сказала Верещук.
Також вона повідомила про підготовлений офіційний лист-звернення до лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, щоб він «провів люстрацію на місцях», оскільки «несе моральну відповідальність за дії депутатів-свободівців». Зараз під цим листом збираються підписи мешканців, і вже до кінця тижня обіцяють направити його Тягнибоку.
У зв'язку з кризовою ситуацією та конфліктами можуть відбутися перевибори до Рава-Руської міськради.
Мер Рави-Руської повідомила, що не виключає такого сценарію розвитку, і через суперечності і конфлікти у міськради може призначити перевибори.
Ірина Верещук розповіла, що хоче, аби конфлікт вирішився іншим чином, а перевибори є крайнім виходом із ситуації. "Якщо криза буде поглиблюватися, і свободівці не будуть голосувати за очевидні речі, то можуть бути перевибори", − зазначила вона.
"Тактика "Свободи" полягає у тому, щоб не з'являтися на дві сесії підряд. На третю сесію вони з'являються, адже знають закон, який гласить, що мер може розпустити міськраду, якщо вона не зібралася тричі", − розповіла Верещук.
"Нам потрібно вирішувати конкретні економічні проблеми в такому стратегічному місті як Рава-Руська. Але їх важко вирішити, бо для цього потрібна дієва влада. А яка може бути дієва влада, якщо ми сьогодні працюємо без заступника мера та секретаря міськради? Питання про обрання секретаря міськради виносилося двічі, проте не проходило", − зазначила мер Рави-Руської.
"В сьогоднішній ситуації негайно потрібно обирати сектератаря міськради. Цей конфлікт б'є по центральному офісу "Свободи". Тут мають місце вузькі інтереси осіб, які б мали стримати свої апетити. Мер повинен висунути секретаря, аби його обрали, в іншому разі виходом є перевибори", - заначив незалежний експерт Володимир Подгорний.

За матеріалами ZIK, Варіанти.net
Категорія: Місто | Переглядів: 548 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]