Головна » 2008 » Травень » 5 » Розмитнення авто: нові правила
18:57
Розмитнення авто: нові правила
Державна митна служба видала наказ, яким внесла змiни до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України. Вiдповiдно до нього, розмитнити й оформити машину за мiсцем проживання (тимчасового перебування) власник має упродовж 10 днiв пiсля перетину кордону.

-- При ввезеннi автомобiлiв у пунктi пропуску через Державний кордон України митники проводитимуть їх митний огляд, -- пояснив "Експресу" Iгор Юнко, заступник начальника вiддiлу оформлення транспортних засобiв
Захiдної регiональної митницi. -- Й оформлятимуть документи для доставки транспорту до митницi, найближчої до
мiсця проживання його власника.

Нагадаємо, досi розмитнювали машини на кордонi, а потiм кiлька рокiв особа могла не приходити й не отримувати посвiдчення. Тож до неї неможливим було й застосування санкцiй. Тепер же буде 10 днiв для того, щоб транспортний засiб розмитнити, оформити за
мiсцем проживання (або тимчасової прописки) i скерувати документи в ДАI для оформлення.

-- Такi змiни iнiцiював департамент ДАI, -- коментує "Експресу" нововведення Олег Назаренко, гендиректор Всеукраїнської асоцiацiї автоiмпортерiв i дилерiв. -- Адже часто лунали заяви урядовцiв, що держава недоотримує мiльярди гривень, бо часто автомобiлi реєструють iз порушеннями. А тепер розгорнуто кампанiю зi збiльшення надходжень до бюджету.

Ранiше, коли авто прибувало на кордон, людина розмитнювала його, сплачувала митнi платежi, а опiсля за мiсцем проживання ставила його на облiк. Власниковi видавали тимчасовий талон на термiн до трьох мiсяцiв. За цей час перевiряли розмитнення.

-- Тобто, процедура потребувала багато часу. Але ж проблема була не лише в тривалому оформленнi...

-- Так. Усе було бiльш-менш нормально, допоки українцi не почали вдаватися до хитрощiв. По-перше, пiдробляти документи. Адже перевiрити їх досить складно, якщо розмитнення вiдбувалося десь на Рава-Руськiй митницi, а опiсля людина їхала в Донецьк чи Київ i там ставала на облiк. Запити йшли довго.

Крiм того, у процес втручалися хакери -- в електронну систему. В електронних документах вони ставили позначку, що
машину розмитнено, а насправдi документи пiдробляли, i машина в'їжджала псевдотранзитом. Тобто, власник заявляв, що машина нiбито їде до Росiї, а вона реально ставала на облiк у ДАI.

Нинi, коли запрацює цей наказ, уже не треба буде надсилати поштовi запити. Тож авто, за яке не сплачено митних платежiв, не поставлять на облiк. А якщо поставлять, то
власник отримає тимчасовий талон, i за цей час виявлять пiдробку.

Свiтлана ОЛIЙНИК, Експрес

Категорія: Митниця | Переглядів: 11148 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.8/9
Всього коментарів: 4
30.08.2010 Спам
4. Василь
Доброго дня! підскажіть будьласка як розмитнити мерседес спрінтер 311/313 середню базу,2.2двигун та 2006 року виготовлення! скільки це коштує? та які документи потрібні? як це все проводиця? дякую за здалегіть!!!!!!!!!!

18.09.2009 Спам
3. марина
при такій владі народ який працюе ніколи не буде жити як людина яка живе в европі . на україні зробили все так щоб людина не здохла з голоду .їм потрібні раби . чим відрязняемося ми від рабів так це тільки тим що їх годували а ми їжу самі купуемо а вони жирують .до влади добралася бидлота.при такому оподаткуванню на україні потрібно заробляти в 10разів більше ніж нам платять потрібно дивитися яка за рахунком була превезена якщо вона перша то половину вартості якщо друга дві вартості якщо третя то в пять разі більше і це на период пяти років .

28.08.2008 Спам
2. Сергій або просто BRIAN
Привіт Микола, я цілком з Вами згідний. У європі авто 80-90-х коштують від 500Є до 4000Є і на них ще можна їздити і їзжити. От тільки розмитнення, як ви зказали перевищує втричі, а то навіть і в чотири рази за вартість самого авто. Та хібаж це нормально, це просто повне дибільство. деж простий смертний візьме стільки бабла. А є ж такі чудові автомобілі, а їм гадам мало що ми кожен рік платимо за них налоги, технічні огляди і вони іще козли здирають за розмитнення. правду ви кажете, якщо ми входимо в Євро Союз то і заробітна плата і правила повинні такими як країнах Європи, зача ми також Європа, тільки живемо як бомжі проти них, і весь світ сміється із нас

15.06.2008 Спам
1. Микола
Ніде не можу знайти що змінилось з сумою розмитнення. На сьогодні купивши за кордоном авто за 1500 євро по рзмитненню вона обійдеться в 6100 євро. Тепер прикинем що в вартість машини входить в основному 2 компоненти: вартість матеріалу та оплата праці. Моя дружина отримує 700 грн. заробітної плати, в європі десь коло 2000 євро. В середньому нове авто європеєць може купити за повну річну заробітну плату - 24000 євро. В нас та навіть що легше рахувати закруглим до 1000 грн. виходить аналогічне авто повинне коштувати 12000 грн.? Якщо та є то ці митні правила мають зміст, а що вище то надприбутки.
Звісно мета порівння не в точності сум а суті предмету. не може проста робоча людина купити нове авто. Влізати в кредитні борги а потім до кінця днів надриватися на одні проценти. Для тих осіб які відповідальні за подібні закони і рішення хочу спитати, а кому ви цим робити добре? Щодо заму який відасть європа в Україну, то весь злам по Україні і їздить, чи десь бачили ще гірші авто? Тепер до суті. Я думаю прийде ще час коли авторів подібного, які зробили такі розтаможки, візьмуть ще за барки. Якщо вправду хочете бути в Європі то потрібно певні речі щоб були подібні, в т.ч. і розтаможка. Можливо це не найбільша проблема але потребує вирішення. Тепер щодо терміну 10 днів. Є ситуація коли наші заробітчани купляють за кордоном авто і не проінформовані з оплатами. Просто на всі оплати не хватить гроші. Мусе їхати назад на зарібки і навряд це буде 10 днів. До речі ці зароблені грощі до кровавих мозолів, ніхто просто так гроші не платить. Питання - Скільки ще подібне буде тривати????????

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]